Të gjitha

Zyrtarët amerikanë: Zbulimi rus përhap dizinformim përmes faqeve elektronike në anglisht

0
Shërbimet ruse të zbulimit po përdorin tre faqe interneti në gjuhën angleze për të përhapur dizinformim për pandeminë, në përpjekje për të shfrytëzuar krizën...

Shek Hallaçi: Pse Ali Baba me dyzet hajdutët e tij blenë “fitore” duke kriminalizuar...

0
Ali Ahmeti, ky farë lideri i pamend i BDI-së, mendon se do t’ia dalë deri në fund! Nuk po e kupton se shumë shpejt...

95 ditë në terapi intensive, takon bashkëshorten dhe shërohet!

0
Tre muaj, saktësisht 95 ditë, qëndroi në terapi intensive një pacient i prekur me koronavirus në Brescia të Italisë. Në një moment tejet të vështirëm...

Therje me thikë në qendër të Pejës

0
Një përleshje mes disa personave ka ndodhur në qendër të Pejës.Si pasojë e kësaj, një person (i mitur) ka pësuar lëndime trupore nga mjeti...

Rrahu ish-bashkëshorten dhe më pas e hodhi nga kati i dytë, pranga 47-vjeçarit

0
Një 47-vjeçar nga Patosi, i cili ishte shpallur në kërkim, ka përfundur në pranga e policisë këtë të diel. I arrestuari identifikohet si shtetasi më...

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, autori dyshohet se ishte i dehur

0
Një person ka qëlluar me armë zjarri pasditen e kësaj të diele në qytetin e Vlorës. Autori, i dyshuar si shtetasi me iniciale XH.S., ka...

E rëndë/ 12-vjeçari mbytet në Tale të Lezhës

0
Një 12-vjeçar është mbytur këtë të diel në plazhin Tale të Lezhës. Sipas njoftimit të policisë, i mituri që humbi jetën ishte nga fshati Borizanë,...

U njoh në Facebook me të dashurën, historia e Avniut: Më pëlqeu në pamje,...

0
Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan ndryshe nga çdo puntatë tjetër ditën e sotme nuk u zhvillua në studion e së Dielës Shqiptare,...

Kleptokratët e Vladimir Putinit: KGB-ja, dorasit dhe mafia

0
Presidenti rus sapo fituar një referendum që i mundëson të qëndrojë në pushtet deri më 2036, kur do të jetë 84 vjeç. Por ndoshta...

ANALIZA: A mund t’i mbijetojë bota një “dimri bërthamor”?

0
Nga Alex Gatopoulos Stuhi zjarri të shkaktuara nga qytetet në flakë, krijojnë një shtëllungë të madhe tymi, bloze dhe hiri. Ajo ngrihet mbi re, në...

“Kontrolloni fëmijët në rrjetet sociale”, policia paralajmëron mbi lojën e rrezikshme virtuale: Të çon...

0
Policia e Shtetit bën me dije se ka evidentuar daljen dhe zhvillimin e një loje të re dhe të rrezikshme virtuale, e cila quhet...

Thunderstorm and Hail in Saint Petersburg, Moscow, Torino, Istanbul… (VIDEO)

0
Thunderstorm and Hail in Saint Petersburg, Russia (June 18, 2020) Ливень грозы град в Питере https://youtu.be/dSsRLj3ZHgY Thunderstorm and Hail in Moscow, Russia (June 18, 2020) Ливень...

Il mio intervento introduttivo nel corso dei lavori della seconda giornata di “Progettiamo il...

0
Il mio intervento introduttivo nel corso dei lavori della seconda giornata di “Progettiamo il Rilancio” “Progettiamo il Rilancio” - seconda giornata: l'intervento introduttivo del Presidente...

President Trump Delivers Remarks at the 2020 United States Military Academy at West Point...

0
President Trump Delivers Remarks at the 2020 United States Military Academy at West Point Graduation https://youtu.be/j85FE68LBHw

Këngëtari Mahmut Ferati jep dy lajme të trishta nga Tetova

NË PËRKUJTIM ...Iku në amshim edhe një rapsod nga Tetova, Xhemal Ukshini. ...Xhema ishte mik dhe kolegë i respektuar i familjes tonë. Për shumë vite ishin...

SHËNDETI