Të gjitha

Thunderstorm and Hail in Saint Petersburg, Moscow, Torino, Istanbul… (VIDEO)

0
Thunderstorm and Hail in Saint Petersburg, Russia (June 18, 2020) Ливень грозы град в Питере https://youtu.be/dSsRLj3ZHgY Thunderstorm and Hail in Moscow, Russia (June 18, 2020) Ливень...

Il mio intervento introduttivo nel corso dei lavori della seconda giornata di “Progettiamo il...

0
Il mio intervento introduttivo nel corso dei lavori della seconda giornata di “Progettiamo il Rilancio” “Progettiamo il Rilancio” - seconda giornata: l'intervento introduttivo del Presidente...

President Trump Delivers Remarks at the 2020 United States Military Academy at West Point...

0
President Trump Delivers Remarks at the 2020 United States Military Academy at West Point Graduation https://youtu.be/j85FE68LBHw

Këngëtari Mahmut Ferati jep dy lajme të trishta nga Tetova

NË PËRKUJTIM ...Iku në amshim edhe një rapsod nga Tetova, Xhemal Ukshini. ...Xhema ishte mik dhe kolegë i respektuar i familjes tonë. Për shumë vite ishin...

Ali Ahmeti dhe Bujar Osmani kanë biznese në Zvicër dhe Angli? Ja kush e...

0
Shumë tema aktuale ishin pjesë e emisionit të fundit “Në Qendër” nga gazetari Vasko Eftov ku mysafir ishte ish kryetari i degës së LSDM-së...

Oficeri i UÇK-së nga Shqipëria: Respekt për ushtarët, kurse ish-komandantët e privatizuan luftën! (Video)

0
Ish-Oficeri i UÇK-së nga Shqipëria, Driton Goxhaj në një intervistë për Euronews Albania ka folur për luftën e fundit në Kosovë në 21 vjetorin...

VIDEO/ Shpërthimi i kamionit shemb edhe banesat, 10 të vdekur dhe 117 të plagosur

0
Dhjetë njerëz janë vrarë dhe 117 të tjerë u plagosën kur serbatori i një kamioni shpërtheu duke e nxjerrë atë nga autostrada në provincën...

Presidenti Trump: Ushtria amerikane nuk e ka detyrë të ndalë luftërat e pafundme në...

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, pas kritikave për planet që të tërheqë trupat e Ushtrisë Amerikane nga Gjermania, u ka...

Shifra më e lartë që nga mesi i prillit, Kina konfirmon edhe 57 raste...

0
Kina ka konfirmuar ditën e sotme 57 raste të reja me koronavirus. Ky është numri më i lartë i rasteve me Covid-19 që vendi...

Pandemia në Itali, numri më i ulët i viktimave nga 7 marsi

0
Italia regjistron sot numrin e viktimave më të ulët nga 7 marsi. Sipas autoriteteve fqinje, viktimat nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit kanë qenë...

Gazeta britanike: Bandat shqiptare luftë të hapur në rrugët e Londrës, kanë kontrollin e...

0
Bandat shqiptare po zhvillojnë një luftë të hapur në rrugët e Londrës, paralajmërojnë ekspertët vendas, ndërsa ata përpiqen të zgjerojnë territoret e tyre të...

SHBA publikon bilancin:115 mijë të vdekur si pasojë e COVID-19

0
Në SHBA numri i vdekjeve si pasojë e COVID-19 ka arritur në 115.436 që prej fillimit të pandemisë. SHBA ka më shumë se 2...

“Rusia gati të shkatërrojë armë hipersonike”

0
Rusia së shpejti do të jetë në gjendje të shkatërrojë armë hipersonike të vendeve të tjera tha të dielën Presidenti Vladimir Putin, duke shtuar...

PROFIL: Ilir Rexhepi, aktori shqiptar i roleve kryesore në filmat gjermanë

0
Aktori shqiptar Ilir Rexhepi, ka ndërtuar një karrierë të suksesshme në Gjermani. I lindur për të qenë pjesë e artit, profesionistët e fushës kanë...

Rikthehen martesat si qëmoti: Emigrantët i besojnë më shumë një mblesi për të gjetur...

0
Martesat me mblesëri për zonat qendrore sot janë legjenda urbane me të cilat bëhet dhe humor. Por në ato rurale tradita vazhdon. Pandemia i...

SHËNDETI