Home Jetë & Stil 23 vjeçari nga Kosova zgjidhet mister Zvicra

23 vjeçari nga Kosova zgjidhet mister Zvicra

4
0

Shqiptarët po vazhdojnë të shkëlqejnë në çfarëdo fushe në të cilën bëjnë pjesë.

Krahas emrave të njohur në art që po bëjnë historinë, djemtë e vajzat e Kosovës nuk po na lënë keq as në konkurse bukurie.

Suksesi i fundit është shënuar mbrëmë kur Lirim Ramosaj nga Carrabregu i Deçanit është shpallur si më i bukuri i Zvicrës në pjesën e Romandisë, që përbën zonën frëngjisht-folëse të Zvicrës perëndimore me 25 % të popullsisë që jeton në këtë regjion.

23 vjeçari që është marrë edhe më herët me modelim, transmeton syri.

Ai nuk është i pari që fiton këtë çmim për faktin se edhe vitin e kaluar, një tjetër djalë nga Kosova triumfoi duke u zgjedhur mister Zvicra.

Previous articlePrezantohen zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+ (VIDEO)
Next articleMEMECËT E BDI-SË QË HESHTËN PARA KRIMEVE TË VMRO-SË, VAZHDOJNË TË JENË NË PUSHTET