Home Top Lajm Valentina, heroina 17 vjeçare nga Tirana që luftoi në Kosovë. Si jeton...

Valentina, heroina 17 vjeçare nga Tirana që luftoi në Kosovë. Si jeton ajo sot? (VIDEO)

3
0

Valentina, vajza 17 vjeçare nga Tirana shkoi për të luftuar në Drenicë si ushtare e UÇK-së. Ajo tregon për vështirësitë e luftës dhe momentet kur u plagos nga serbët.

Jeta e Valentina Halitit ngjan vërtetë si një film, pa e menduar se jeta do ta befasonte e do t’i sjellte të papritura.

Në një rrëfim për portalin Drenica Press, Valentina Haliti rrëfen jetën e saj. Një vajzë tiranase që nuk e kishte menduar asnjëherë luftën, por ja që një ditë e pa veten në Drenicë si luftetare për çlirimin e Kosovës.

Por si jeton ajo sot, sa është ndihmuar nga shteti, me se merret çfarë jete ka askujt nuk i ka interesuar, edhe pse kontributi i saj është i shenjtë.

Shikoni videon duke hapur lidhjen poshtë.

Previous articleEksperti për Ballkanin flet për integrimin e Kosovës në BE
Next articleKY PLAK SHQIPTAR THOTË SE E KA PASUR TË DASHUR CECËN! (VIDEO)