Nëse keni puçrra në fytyrë, atëherë ju keni mungesë të vitaminës B7 (biotin).

Trupat tanë ruajnë shumë vitamina të tretshme në yndyrë (A,E,K,D) por vitaminat e grupit B duhet të restaurohen vazhdimisht, transmeton lajmi.net

Çka duhet të bëni?

Me përjashtim të shtesave ushqimore që mund të blini në barnatore, ju mund të rrisni sasinë e marrjes së biotinës thjesht duke ndryshuar dietën tuaj.

Hani kërpudha, patate, djathë, vezë të ziera, spinaq dhe lulelakër./sn/