Rusët e apasionuar pas automobilëve presin me padurim shfaqjen e modelit të ri të koncernit vendës të automobilëve AvtoVAZ „LADA Niva 4×4 NG“, transmeton Tetova News.

Sipas paralajmërimeve, premiera pritet vitin e ardhshëm në panairin e automobilëve në Brazil.

Automjeti, sipas shkrimeve të medieve, do të ketë dallime thelbësore nga modeli i përparshëm si në pamjen e jashtme, ashtu edhe në dizajnin e enterierit dhe të opcioneve.

Ja si do të duket projekti i ri i AvtoVAZ:

Artikulli paraprakHaley: Rusia i ka duart me gjakun e fëmijëve sirianë
Artikulli tjetërMediat serbe hapen sot me deklaratën e Thaçit për luftë