Moti sot parashikohet të jetë me diell dhe me re të moderuara. Instituti Hidrometeorologjik njofton se do të ketë rritje të mjegullave pasdite, me kushte për shi të dobët lokal në rajonet malore perëndimore.

Do të fryjë nga era e dobët nga juglindja. Temperatura minimale do të jetë nga 2 në 9 dhe maksimalja prej 18 deri në 25 gradë celsius.

Në ditët në vijim, do të mbizotërojë mot kryesisht i qëndrueshëm dhe i ngrohtë, me temperatura të përditshme që pothuajse kudo do të kalojnë njëzet gradë. /shn/