Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa në orët e pasdites vranësirat do të jenë më të theksuara.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga katër deri në 8 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës nga 22 deri më 28 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë deri më 26 gradë Celsius.