Sot parashikohet të mbajë kryesisht mot me diell. Pritet të ketë vranësira dhe të fryjë erë e lehtë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 4 gradë deri më 13 gradë celsius, kurse gjatë ditës mund të lëvizë nga 18 gradë deri në 26 gradë.

Nuk përjashtohet mundësia që në lindje të ketë të reshura lokale të shiut dhe vetëtima të rralla.