Moti në Maqedoni po mban me diell dhe me vranësira të lehta. Rreth mesditës parashikohet të ketë shi dhe stuhi lokale.

Më shumë kushte për paqëndrueshmëri do të ndodhin në pjesët juglindore të vendit.

Temperaturat e përditshme variojnë nga 23 në 30 gradë celsius. Indeksi UV do të jetë 6.

Në ditët në vijim pritet të kemi mot me diell dhe të ngrohtë me temperatura deri në 30 gradë. Vetëm të shtunën në pasdite, në mbrëmje priten shira lokale dhe afatshkurtra. /SHENJA/