Dy trena të pasagjerëve janë përplasur me njëri tjetrin në stacionin e Salzburgut të Austrisë, duke lënë së paku 50 të lënduar.

Sipas raportimit të mediave lokale, aksidenti ka ndodhur në mëngjesin e hershëm, përderisa deri në këto momente nuk ka të lënduar serioz apo në rrezik për jetë.

Ende nuk janë të qarta arsyet që dërguan deri të ky aksident.

Në vendin e ngjarjes kanë shkruar policia, Kryqi i kuq, zjarrfikësit dhe ekipet e tjerë të emergjencës për të ofruar ndihmë./pe/

Artikulli paraprakPalaçoja që po garon në zgjedhjet për kongresmen në SHBA (VIDEO)
Artikulli tjetërMishi i prishur, 20 kompani braziliane ndalohen të eksportojnë në BE