Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzi i kërkoi SHBA-ve të përmbahen nga veprimet ushtarake kundër Sirisë, shkruan BBC.

Ai u shpreh se “Nisja e sulmeve ajrore për sulmin e dyshuar kimik në Siri mund të shkaktojë luftë mes dy vendeve”

Ambasadori rus në OKB, Nebenzi tha se është nevojë urgjente parandalimi i kërcënimit me luftë

Nebenzi akuzoi Uashingtonin për vendosjen e paqes ndërkombëtare në rrezik

Kërkesën për të parandaluar veprimet ushtarake, Nebenzi ia drejtoi edhe aleatëve të SHBA-së

Fuqitë perëndimore mendohet të përgatiten për sulme, por Rusia e kundërshton një veprim të tillë

Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike: Ekspertët po udhëtojnë në Siri dhe do të fillojnë hetimet nesër/am/

Artikulli paraprakVMRO-DPMNE: Jeta e premtuar assesi të vjen në Maqedoni
Artikulli tjetërSot mbledhje e Këshillit të Sigurimit, do të diskutohet situata në Siri