Një tërmet është regjistruar pasditen e djeshme në Gjirokastër.

Lëkundjet e tërmetit kanë qenë të forta duke shkaktuar panik te banorët.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi dhe ka pasur një magnitudë 3. 7 ballë, por fatmirësisht nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale./sn/