Protestuesit përpara Drejtorisë së Policisë në Tiranë, duket se për t’i dhënë kurajo të arrestuarve kanë zgjedhur të këndojnë dhe të kërcejnë.

Edhe pse në orët e para të mëgjesit gjendja ishte pak më e revoltuar, tashmë protestuesit i janë kthyer këngës dhe valles.

Prej dy ditësh ata kërkojnë lirimin e 23 personave që akuzohen për shkatërrimin e pikës së taksimit në Rrugën e Kombit.

Veç lirimit të tyre, protestuesit kanë kërkuar edhe largimin e kryeministrit Edi Rama. (TemA)

Artikulli paraprakSHËNIM: Dy arsyet e dizinformimit në mediat ruse mbi protestën në Rrugën e Kombit
Artikulli tjetërApokalipsi i një qyteti (VIDEO)