Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se monumenti i Aleksandrit të Madh nuk do të hiqet.

Ai tha se “gjithçka që kemi është maqedonase”, por theksoi se qytetarët kanë nevojë për më shumë para, një jetë më të mirë dhe prandaj shpreson se do të ketë një zgjidhje dinjitoze për emrin me Greqinë.

Zaev thotë se grekët nuk duhet ta prekin identitetin e vendit. /SHENJA/

Artikulli paraprakPo “zbraset” Maqedonia, Gjermania kërkon 17 mijë punëtorë
Artikulli tjetërSulmi ajror në Siri, May: I drejtë dhe ligjor