Shpend Ahmeti ka deklaruar se nuk pajtohet me Dardan Molliqajn për deklarimin se Albin Kurti është i rrezikshëm për Kosovën.

Ahmeti ka folur gjerë e gjatë në një intervistë ekskluzive në Zona e Debatit në Klan Kosova për atë se si erdhi deri tek ndarja e Vetëvendosjes dhe për raportin e tij me Kurtin.

Megjithatë, Ahmeti tha se Kurti nuk u tregua i zoti ta menaxhojë krizën në VV.