Pronari i rezervatit privat të kafshëve të egra në Republikën e Afrikës së Jugut pësoi lëndime serioze pasi ai nxori një luan para vizitorëve dhe më pas e sulmoi.

63-vjeçari Mike Hodge, nga Britania e Madhe, u dërgua në një spital me lëndime në qafë dhe nofulla pasi ai hyri plotësisht i pambrojtur në një zonë të rrethuar në të cilën luanët ishin vendosur

Vizitorët e tronditur menjëherë filluan të bërtisnin në panik, dhe luani u qëllua për vdekje, shkruan Daily Mail.

Artikulli paraprakKëto janë 25 vendet më të lumtura në botë
Artikulli tjetërFlet mjeku serb: Tre pasagjerë kosovarë në gjendje të rëndë (Video)