Instituti Legatum publikoi Indeksin e Prosperitetit të këtij viti, i cili siguron njohuri për formimin dhe ndryshimin e begatisë botërore.

Ky hulumtim i madh ka treguar se prosperiteti global në përgjithësi është në rritje dhe vendet ku mirëqenia është më e ndjeshme janë:

25. Portugalia
24. Malta

23. Hong Kongu

22. Japonia

21. Spanja
20. Sllovenia

19. Singapori

18. Franca

17. SHBA

16. Belgjika

15. Austria

14. Islanda

13. Irlanda

12. Luksemburgu

11. Gjermania

10. Britania e Madhe

9. Danimarka

8. Suedia

7. Holanda

6. Australia

5. Kanada

4. Zvicra

3. Finlanda

2. Norvegjia

1. Zelanda e Re

/pe/

Artikulli paraprakQEVERIA E MAQEDONISË DO T’I SHQYRTOJË PRIORITETET PËR VITIN 2019
Artikulli tjetërE tmerrshme: Luani sulmon pronarin para vizitorëve (Video)