Sot po mban mot i ndryshueshëm dhe me vranësira. Parashikohet që në disa lokalitete do të ketë rrebeshe shiu të shoqëruara me bubullima dhe vetëtima.

Të reshurat pritet të jenë më të theksuara në pjesën perëndimore të vendit.

Temperatura minimale do të lëvizë na 7°C e deri më 16°C, kurse ajo maksimale do të lëvizë nga 20°C e deri më 27°C

Pritet të fryjë erë mesatarisht e fuqishme në drejtimin juglindor, e cila mund të arrij deri 70 kilometra në orë. /SHENJA/