Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me re të shpërndara. Pasdite në rajonet malore mund të ketë reshje të shkurtra të shiut, veçanërisht në lindje të vendit.

Pritet të fryjë erë e intensitetit mesatar nga juglindja.

Temperaturat gjatë ditës parashikohet të shkojnë nga 22 në 30 gradë celsius. Indeksi i UV do të jetë 7.

Nesër në rajonet malore, veçanërisht në perëndim, parashikohet të ketë kushte për shi dhe stuhi të shkurtra. /SHENJA/