Sot po mban mot i vranët. Pritet të ketë të reshura të shiut. Parashikohet të fryjë erë në drejtimin jugor. Gjatë pasdites dhe në orët e mbrëmjes pritet që të ketë të reshura më të theksuara dhe vetëtima.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 8°C e deri më 14°C, kurse ajo ditore do të lëvizë nga 19°C e deri më 28 gradë celsius.