Sot po mban mot i vranët, me mundësi për reshje të shiut dhe bubullima, në orët e pasdites.

Temperatura parashikohet të lëvizë prej 22°C e deri më 27°C. Mot i paqëndrueshëm pritet të ketë në pjesën qendrore dhe lindore, kurse në pjesën perëndimore të vendit mund të ketë edhe breshër.