Fabrikat të cilat posedojnë makinat gjigante, tregojnë mënyrën se si vijmë deri tek prodhimi i parave.

Ka shumë video në YouTube që tregojnë se si prodhohen kartëmonedhat dhe paratë e tjera metalike.

Kjo video më poshtë tregon se si prodhohet një kartëmonedhë 10 euroshe.

Nëse keni qenë ndonjëherë kureshtarë ta dini, shikojeni videon më poshtë:

Artikulli paraprakOpozita bllokoi foltoren e Kuvendit, Berisha LIVE në facebook: Të shporrim qeverinë
Artikulli tjetërHani për shtatë ditë një lugë nga kjo përzierje me dy përbërës dhe shikoni çfarë do i ndodhë trupit tuaj