Edhe pse përpara 10 ditëve u mbajt protestë në Tetovë kundër hapjes së kazinos në Reçicë të Vogël, pronarët e objektit vazhdojnë me punët përgatitore për hapjen e objektit për lojëra të fatit, njofton Portalb.mk.

Një qytetar i vendit, deri në redaksinë e Portalb.mk, ka dërguar fotografi dhe video ku shihet se si në objektin e kazinos vazhdojnë punimet dhe vendosen pajisje dhe mjete teknike.

Për më shumë shiheni videon:

Artikulli paraprakVuçic kundër planit të SHBA-së dhe aleatëve për Kosovën
Artikulli tjetërBasha: Ministri Xhafaj të largohet menjëherë, t’i nënshtrohet ligjit Antimafia