Largimin e Komandant Hoxhës nga posti i këshilltarit për siguri në kabinetin e kryeministrit e komentoi edhe vetë kryeministri Zoran Zaev.
Zaev tha e komentet e ditëve të fundit i pengojnë Xhezair Shaqiri dhe në shenjë respekti dhe dashuri ndaj shtetit ai tërhiqet nga posti të cilin kryeministri ia ofroi.

“Shaqiri më ka thënë se sot do të njoftoj se tërhiqet nga pozita shkaku i reagimeve në opinion. Ai ka thënë se edhe atij i pengojnë reagimet dhe do të tërhiqet pasi e do shtetin”, ka thënë Zaev.

Artikulli paraprakAksion i MPB-së, kapen persona për organizimin e garave të paligjshme në Shkup (VIDEO)
Artikulli tjetërEco Guerilla kërkon burg për udhëheqësit e Jugohromit