Home Bota AGJENDA NDËRKOMBËTARE 30/06/2018

AGJENDA NDËRKOMBËTARE 30/06/2018

3
0

VJENË – Zhvillohet ceremonia zyrtare e fillimit të presidencës austriake të BE-së me dhënien e stafetës mes kryeministrit bullgar dhe atij austriak në një lartësi prej 2 000 metrash.

PARIS – Takim i presidentit francez, Emmanuel Macron me kryeministrin sllovak, Peter Pellegrini dhe atë çek, Andrej Babis.

UASHINGTON – Ditë manifestimi kombëtar kundër politikës për imigracionin të Donald Trump.

KAZAN – Zhvillohet ndeshja e parë e fazës 1/8 të Kupës së Botës mes Francës dhe Argjentinës në orën 16:00.

SOÇI – Zhvillohet ndeshja mes Uruguait dhe Portugalisë e vlefshme për fazën e 1/8 të Kupës së Botës në orën 20:00. /G.S/

Previous articleHAHN DHE MOGERINI : RRUGA DREJT BE-SË ËSHTË E QARTË, TANI RADHËN E KA MAQEDONIA QË TË ECË PËRPARA
Next articleKalinic largohet nga Milani, pranë transferimit në Spanjë