Home Aktualitet Lajme ASH: LSDM e BDI gënjejnë popullin, nuk ka datë për në BE

ASH: LSDM e BDI gënjejnë popullin, nuk ka datë për në BE

2
0

Sipas zëdhënësit të Aleancës për Shqiptarët, Flakron Bexheti në një konferencë për shtyp nga Tetova, ka thënë se nuk ka datë për hapjen e negociatave për Maqedoninë dhe se LSDM-ja dhe BDI-ja po gënjen opinionin publik. Ai më tej përmend kushtet që ka vendosur BE-ja për çeljen e negociatave të cilat janë, reforma në drejtësi, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, funksionimin e shteti ligjor dhe reforma në administratën publike. Sipas zëdhënësit të ASH-së, Bashkimi Evropian do të vendosi vetëm pas një viti për hapjen ose jo të negociatave me Maqedoninë.

Previous articleMacron takon Papën, në fokus çështja e emigracionit
Next articleCila prej hijeve i përket një fëmije?