Home Aktualitet Kosovë Certifikohen policët e specializuar kundër terrorizmit

Certifikohen policët e specializuar kundër terrorizmit

3
0

Disa pjesëtarë të Policisë së Kosovës do të certifikohen sot pas një trajnimi të mbajtur Karabinieri MSU dhe i financuar nga Bashkimi Evropian.

Trajnimi ka ndodhur përmes projektit “Mbështetje e mëtejshme Institucioneve të Kosovës, në luftën kundër Krimit të organizuar, Korrupsionit dhe Ekstremizmit të dhunshëm”.

Ceritifkimi i tyre do të bëhet në Bazën e MSU, në Fushë Kosovë, transmeton Klan Kosova.

Previous articleSa para shpenzojnë duhanpirësit gjatë jetës së tyre?
Next articleBE-ja arrin marrëveshje për migrantët