Home Aktualitet Kosovë Grabitet banka nga persona të armatosur

Grabitet banka nga persona të armatosur

5
0

Persona të armatosur kanë grabitur para pak çastesh filialen e Raiffaisen Bank në Shtime. Sipas dëshmitarëve, tre persona kanë sulmuar punëtorin e bankës dhe kanë ikur nga vendi i ngjarjes. Nuk dihet as shumë që kanë marrë as detaje të tjera mbi grabitjen.

Lajmi është konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. “Rreth orës 09:20 është thyer një bankë në Shtime. Jemi duke vërë verifikimet dhe informatat dhe po punojmë në arrestimin e personave të dyshuar”, ka thënë shkurt Gashi.

Previous articleZgjedhje në Turqi: Ka ende shans demokracia?
Next articleProfesori amerikan jep alarmin: Ballkani në buzë të luftës, katastrofa do të vijë