Home Aktualitet Lajme KANCELARI AUSTRIAK KURZ DO TË TAKOHET NË VIENË ME KRYEMINISTRIN ZAEV

KANCELARI AUSTRIAK KURZ DO TË TAKOHET NË VIENË ME KRYEMINISTRIN ZAEV

2
0

Kancelaria Federale Austriake njoftoi këtë mbasdite se në datën 26 qershor kancelari austriak Sebastian Kurz do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev.

Vjena në veçanti promovon qasjen për fillimin e bisedimeve të pranimit me vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe e vendos atë në prioritetet e Presidencës Austriake për BE në gjysmën e dytë të vitit 2018.

Shkruan gazeta greke / TA NEA/

Previous articleMarrëveshja dërgohet për nënshkrim tek Ivanovi
Next articleMEMEDI: MARRËVESHJA ME GREQINË I JEP FUND KONFLIKTEVE