Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite pritet të shfaqen edhe vranësira të pakta.

Në mesditë dhe gjatë pasdites në disa rajone të ketë rrebesh shiu dhe vetëtima, që gjatë fundit të ditës do të jenë më të shumta, sidomos në lindje të vendit.

Temperatura do të lëvizë nga 22°C e deri më 34°C.