Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon me ndarjen e medaljeve në nder të 10 vjetorit të pavarësië së Kosovës.

Të mërkurën, presidenti i vendit me medalje presidenciale ka dekoruar gazetarin dhe publicistin Baton Haxhiu.

Thaçi tregoi edhe arsyen për dhënien e kësaj medalje.

Kronikë e Dibran Istrefit.