Home Kuriozitete Veterinerët: Disa raca qensh janë “armë vrasëse”. duhet specifikuar ligji

Veterinerët: Disa raca qensh janë “armë vrasëse”. duhet specifikuar ligji

2
0

Specialistët veterinerë kërkojnë marrjen me urgjencë të masave ligjore për të disiplinuar mbajtjen e qenve në shtëpi, veçanërisht ata të rracave agresive që janë thuajse një “armë vrasëse”. Ata thonë se një ligj i kopjuar nga vende të tjera nuk zgjidh çështjen, por vetëm kalon kompetencat nga njëri institucion tek tjetri./Klan Plus

Previous articleSqarohet Haradinaj: Gruan që e largova nga skena, po i ikte autobusi!
Next articlePushuesit që frekuentojnë Gjirin e Lalzit ndjehen të pasigurt, kryesisht fëmijët, pasi mungojnë kullat e vrojtimit dhe …(VIDEO)