Home Bota VIDEO: Raketa 2.7 mln dollarëshe “turpëron” Japoninë, shpërthen pa u ngritur në...

VIDEO: Raketa 2.7 mln dollarëshe “turpëron” Japoninë, shpërthen pa u ngritur në ajër

3
0

Në Japoni një raketë 2.7 milionë dollarëshe ka shpërthyer pak minuta pasi u ngrit në ajër.

Rekta pa pilot, MOMO-2, u krijua nga një sipërmarrës japonez dhe u testua rreth orës 5:30 të mëngjesit në Taiki, në jug të Hkkaido.

Më poshtë mund të shihni momentin e shpërthimit. (TemA)

Previous articleTetovë, muaj të tërë për të ndërtuar disa metra rrugë (VIDEO)
Next articleUruguai-Portugali, befasisht vjen goli i parë! (VIDEO+LIVE)