Home Aktualitet Lajme Zaev informon Presidentin Ivanov për marrëveshjen e emrit

Zaev informon Presidentin Ivanov për marrëveshjen e emrit

6
0

Kryeministri i vendit Zoran Zaev është paraqitur mëngjesin e sotëm në Presidencë për të informuar kreun e shtetit, Gjorge Ivanov për sa i përket marrëveshjes së arritur pasditen e djeshme me Greqinë për çështjen e emrit.

Takimi ka qenë shumë i shkurtër, Zaev ka qëndruar në Presidencë vetëm 6 minuta. Nuk ka të dhëna për reagimin e Presidentit sepse vetë takimi ka qenë me dyer të mbyllura dhe pa praninë e gazetarëve. Pritet që presidenti Ivanon në orët në vazhdim të dali në një komunikatë për shtyp për të informuar opinionin publik./am/

Previous articleStoltenberg: Zgjidhja e emrit hap rrugën drejt NATO-s
Next articleDhuna ndaj Selës, Pavllevski dënohet me 3 vite burg, Georgievski 14 muaj