Home Argëtim Akademiku polak kthehet në “hit” në rrjetet sociale, falë maçokut të tij

Akademiku polak kthehet në “hit” në rrjetet sociale, falë maçokut të tij

3
0

Ajo që duhej të kishte qenë një intervistë serioze për tensionet politike në Poloni, u kthye në një fenomen vital në rrjete sociale. Akademiku polak kthehet në një fenomen në rrjetet sociale falë macokut të tij.

Aktivisti dhe politologu i opozitës në Poloni Doktor Jerzi Targalski është kthyer tashmë në një fenomen online pasi maçoku i tij Lizio, bëri shfaqjen e tij gjatë një inetrviste të realizuar në shtëpinë e studiuesit.

Targaskli një nga akademikët kryesorë polakë dhe një ish aktivist i opozitës anti komuniste, po jepte një intervistë për televizionin holandez NTR, kur maçoku i rij Lizio vendosi të bëhej pjesë e saj.

Fillimisht ai ngjit në supet e akademikut dhe nisi të luajë duke penguar jo pak herë fjalën e Targasklit, transmeton abcnews.al. Ajo që duhej të kishte qenë një intervistë serioze për tensionet politike në Poloni, u kthye në një fenomen vital në rrjete sociale.

Previous articleDua Lipa: Mezi pres të ju shoh të gjithëve në Prishtinë
Next articleKriptovalutat nuk janë stabile, mund të rrëzojnë internetin