Home Rajoni Berisha: Sot vendoset copëtimi i dytë i trojeve shqiptare, Greqia na merr...

Berisha: Sot vendoset copëtimi i dytë i trojeve shqiptare, Greqia na merr 1200 km sipërfaqe deti

2
0

Sali Berisha ka reaguar për marrëveshjen për çështjen detare mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Berisha theksoi se kjo është ditë e zezë në historinë e kombit shqiptar, ndërsa shtoi se Shqipëria ia dorëzoi detin dhe nderin Greqisë. Ai tha se mes të tjerash se sot do të firmohet në Londër mes Ramës dhe Cipras copëtimi i dytë pas vitit 1913 të trojeve shqiptare, ndërsa tha se Greqisë do t’i falen 1200 km siperfaqe deti.

REAGIMI I BERISHËS:
Dite e zeze ne historine e kombit shqiptar!
Shqiperia dorezon detin dhe nderin e saj Greqise!
Miq, sot ne Londer, Jorgo Zografi i dyte, Edvin Kristaq Rama ne nje akt madhor te tradhtisë kombëtare se bashku me Ciprasin e Greqise vendos:
– Coptimin e ri te dyte pas vitit 1913 te trojeve shqiptare. Ne kete coptim, te bazuar ne nje marreveshje te pregatitur nga alfa tek omega ne Athine,
– Greqia i merr Shqiperise 1200 km siperfaqe deti dhe
– Triliona fuçi nafte dhe meter kub gazi, pra fushat e gazit dhe te naftes me te medha te Mesdheut. Sipas kesaj marreveshje, ne nje akt grabitqar ndaj Shqiperise, Greqia zgjeron ujerat e saj territoriale nga 6 ne 12 km nderkohe qe me dy fqinjet e tjere, Italine dhe Turqine, ajo ka firmosur per vetem 6 km.
Por perveç kesaj, Jorgo Zografi i dyte sot ne Londer tradheton, poshteron dhe dorezon nderin e kombit shqiptar, ai vendos qe te fshije nga faqja e dheut fjalet ‘çam’ dhe ‘çameri’ dhe, si njeri nga armiqte me te eger ne historine kombetare te shqiptarve, ai shkelmon mbi historine, sakrificen, genocidin e çameve dhe çamerise martire.
Miq, kjo dite e zeze fton shqiptaret t’i tregojne nje minute e me pare vendin e merituar Jorgo Zografit te dyte dhe t’a hedhin ne koshin e pleherave te tradhtareve te kombit shqiptar! sb

Previous articleKobra i bën surprizë, del papritur nga ulësja e motorit (VIDEO)
Next articleVuçiq: Amerikanët për herë të parë po na dëgjojnë për Kosovën