Chelsea ka shkarkuar menaxherin Antonio Conte.

Në një komunikatë për media, klubi anglez ka falënderuar italianin për titullin e fituar dhe për rekordin e klubit për 30 fitore në 38 ndeshje të Premier Ligës.

Pas shkarkimit të Contes, Chelsea pritet ta zyrtarizojë menaxherin Mauricio Sarrin, ish-trajnerin e Napolit që me vete raportohet se do ta marrë edhe Jorginhon.