Home Rajoni Dështon votimi i ligjit për Teatrin? Rama, Ruçi e ministrat braktisin Kuvendin

Dështon votimi i ligjit për Teatrin? Rama, Ruçi e ministrat braktisin Kuvendin

2
0

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me debate të forta mes opozitës dhe maxhorancës për ligjin që i hap rrugë prishjes së Teatrit.

Por ndërkohë që diskutimet vazhdojnë ministrat kanë braktisur seancën bashkë me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi.Seancën e drejton Vasilika Hysi, nënkryetare e Kuvendit. Nënkryetarja e Kuvendit Vasilika Hysi, tha se për ketë ligj, në sallë janë më shumë deputetë se për çdo ligj tjetër. Ndërkohe, që në parlament janë 17 deputetë dhe asnjë ministër.

Previous articleVendi shënon ngecje në luftën kundër korrupsionit
Next articleMos hiqni dorë nga ushqimi! Ja si të bini nga pesha