Ferri ekziston, por ekziston në planetin Tokë.

Një lavë e formuar nga shkëmbi i shkrirë ka goditur një varkë turistike me 52 persona brenda, transmeton gazetametro.net

Varka ndodhej në oqean pran Ishullit të madh të Haëait. Lava goditi çatinë e anijes dhe plagosi njerëzit në bord.