Presidenti amerikan Donald Trump ka publikuar mesazhin e tij pas fitores nga Franca të Kupës së Botes 2018, e në urimin e tij përmend edhe presidentin rus Vladimir Putin, që e vlerëson për organizimin e Botërorit këtë vit.

“Urime Francës, e cila luajti futboll të jashtëzakonshëm, për fitimin e Kupës së Botës 2018. Urime edhe presidentit Vladimir Putin dhe Rusisë për organizimin e një turneu vërtet madhështor të Kupës së Botës – njëri nga më të mirët ndonjëherë!”, shkroi Trump në Twitter.