Home Rajoni Gjykata shpall të pafajshëm Tom Doshin

Gjykata shpall të pafajshëm Tom Doshin

1
0

Gjykata e Tiranës shpalli të pafajshëm deputetin Tom Doshi. Ai akuzohej dhe ishte hetuar për “kallezim të rremë”.
Deputeti Tom Doshi ka qënë për shumë vite deputet I Partisë Socialiste ndërsa në zgjedhjet e fundit u zgjodh në shkoder nën siglen e Partisë Socialdemokrate, edhe pse ka qënë deri më tani në krah të vendimeve që ka marrë grupi socialist në kuvend.

Ndërkohe gjykata ka dënuar me nga 1 vit burg të konvertuar pastaj në 1.4 vite shërbim prove ish deputetin Mark Frroku si dhe shtetasin Durim Bami, edhe ata të përfshirë në këtë cështje ku
Tom Doshi kishte akuzuar presidentin actual Ilir Meta se ishte përfshirë në një skenar atentati ndaj z.Doshi.

Previous articlePoroshenko kundër Pavarësisë së Kosovës
Next articleMeksikanët zgjodhën Trump-in e tyre