Me mbylljen e Botërorit, tashmë vëmendja është përqendruar tek përgatitjet për sezonin e ri, dhe eliminatoret për kompeticionet europiane të këtij edicioni kanë nisur.

Por, jo gjithçka duket se është e përqendruar tek performanca në fushën e lojës. Në ndeshjen mes Dudelange nga Luksemburgu dhe Mol Vidi nga Hungaria, e fituar nga hungarezët me rezultatin 2-1, pati edhe një moment tmerrues.

Brajan Melise, lojtari i Dudelange, shkoi dhe ndërhyri si në Kung Fu, ndaj kundërshtarit Mate Patkai.

Direkt karton i kuq për lojtarin që shkaktoi këtë ndërhyrje makabër.