Home Bota Kriza gjermane, Merkel kërkon zgjidhje të mosmarrëveshjeve

Kriza gjermane, Merkel kërkon zgjidhje të mosmarrëveshjeve

2
0

Kancelarja gjermane Angela Merkel u tha anëtarëve të bllokut konservator në parlamentin gjerman që kishte një dëshirë të madhe për të zgjidhur mosmarrëveshjen brenda bllokut me rastin e politikës së migracionit, duke u zotuar të bënte gjithçka për të arritur një marrëveshje në këtë drejtim.

Deputetët e të dyja partive konservatore në koalicionin gjerman – CDU e Angela Merkel dhe CSU e udhëhequr nga ministri i Brendshëm Zehofer – u takuan sot dhe u bënë thirrje udhëheqësve të partisë që të zgjidhin mosmarrëveshjen gjë që shkaktoi probleme të mëdha në qeveri.

Previous articleZaev: Nga viti i ardhshëm, mjekimi pa pagesë
Next articlePutin do të diskutojë çdo gjë me Trumpin, përveç Krimesë