Home Aktualitet Lajme Ligji për ratifikimin e Marrëveshjes për emrin, VMRO nuk merr pjesë në...

Ligji për ratifikimin e Marrëveshjes për emrin, VMRO nuk merr pjesë në seancë

3
0

VMRO-DPMNE-ja nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme parlamentare për rivotimin e Marrëveshjes me Greqinë. Nga kjo parti thanë se do të kërkojnë përgjegjës penale për shkelësit e ligjit dhe të Kushtetutës. Partia e Mickoskit i bëri thirrje presidentit Ivanov përsëri të mos e dekretojë marrëveshjen as pas rivotimit që pritet të bëhet sot nga deputetët e shumicës.

Previous articleLAJMI I FUNDIT : 27 prilli, 82 vite burg për dhunuesit e Selës
Next articleKonjufca – Thaçit: S’mund ta luftosh Gjykatën Speciale duke dialoguar me Serbinë