Home Aktualitet Lajme Marrëveshja me Maqedoninë, kërcënon Ministri grek i Mbrojtjes: Do ta bllokoj

Marrëveshja me Maqedoninë, kërcënon Ministri grek i Mbrojtjes: Do ta bllokoj

2
0

Ministri grek i mbrojtjes Panos Kammenos ka deklaruar se do të bllokojë marrëveshjen Athinë- Shkup.

“Marrevëshja është e keqe, nuk e pranoj dhe do të përpiqem ta bllokoj”, është shprehur Kammenos. Në një konferencë për shtyp mengjesin e të martës ministri tha: “Kur marrëveshja të vijë në parlamentin grek do të shkoj te presidenti i Republikes t’i bëj të ditur se largohem nga qeveria”.

Previous articleGJYKATA PENALE SHQYRTON ÇËSHTJET “TITANIK” DHE “TNT”
Next articleJa si t’i shpëtoni dhimbjes së kurrizit pas orëve të gjata pune