Home Aktualitet Lajme Meta përshëndet ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore në NATO

Meta përshëndet ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore në NATO

3
0

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur ftesën që i është bërë Maqedonisë Veriore, për anëtarësimin në NATO.

Kreu i shtetit shqiptar ka reaguar përmes rrjeteve sociale, duke e cilësuar këtë vendim, si një katalizator për të ardhmen e sigurt të rajonit dhe Ballkanit.Ja çfarë shkruan Meta:

Samiti i #NATO në Bruksel përforcoi lidhjen jetike transatlantike përmes vendimeve edhe më angazhuese për të gjithë. Përshëndes ftesën për anëtarësim drejtuar Republikës së ardhshme të #Maqedonisë Veriore, katalizator për më shumë siguri dhe stabilitet në #Ballkanin Perëndimor.

Previous articleFtesa për anëtarësimin në NATO, në duart e Maqedonisë
Next articleNuk është as anglishtja dhe as kinezçja! Ja cila gjuhë do të dominojë botën