Sot po mban mot kryesisht me diell dheme disa vranësira të pakta. Parashikohet që në fund të ditës dhe në orët e vonshme të ketë kushte për shi dhe bubullima të rralla.

Temeperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 °C deri në 20 °C, kurse temperatura gjatë ditës do të arrijë 35 °C.