Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me pak vranësira, do të fryjë edhe erë veriperëndimore.

Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga 12 deri 20 gradë celsius, kurse temperaturat gjatë ditës do të arrijnë nga 24 deri në 34 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell, ku temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga 12 deri 20 gradë celsius, kurse temperatura ditore nga 28 deri në 24 gradë celsius.