Home Jetë & Stil Njihuni me Hyrijen, e vetmja shofere shqiptare që nget autobus (Video)

Njihuni me Hyrijen, e vetmja shofere shqiptare që nget autobus (Video)

1
0

Hyrije Pacolli është shqiptarja nga Kosova që ka nisur punë si shofere autobusi.

Ajo është gruaja e vetme që nget autobus në Prishtinë dhe punën e ka nisur para dy javësh.

Hyrija gjatë javës mori vëmendjen e banorëve të Prishtinës, duke vozitur një autobus urban, ndërsa ka plot 17 vite që punon si shofere.

Hyrija tregon për T7 se nga i erdhi ideja dhe thotë se reagimet e pasagjerëve nuk mungojnë.

Në fund, shoferja nga Prishtina u bën thirrje edhe grave tjera të ngasin mjete të rënda.

Previous articleDikur tifoz me Francën, tashmë ‘ylli’ belg kërkon finalen në Kupën e Botës
Next articleDiplomati gjerman: Dialogu të përfundojë nën udhëheqjen e BE-së