Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut. Pasdite në shumë vende do të ketë jostabilitet me reshje të shiut dhe stuhi.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 20 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 34 gradë celcius.

Nesër dhe pasnesër moti pritet të jetë më i freskët dhe me erë mesatare veriperëndimore.